| Jeneng Produk | Pelat Pemanas Keramik Inframerah Listrik |
| Bahan | Keramik |
| Tegangan | 12V-480V, bisa disesuaikan |
| Watt | 125-1500W utawa disesuaikan |
| Wangun | Rata/Melengkung/Bohlam |
| Elemen kawat tahan | Ni-Cr utawa FeCr |
| Rentang dawa gelombang sing migunani | 2 nganti 10 um |
| Umur operasi rata-rata | Nganti 20.000 jam gumantung kahanan |
| Termokopel internal | Tipe K utawa J |
| Gunakake | Pemanas Keramik Inframerah |
| Wilayah adhem | Gumantung saka dawa lan diameter 5-25mm |
| Jarak radiasi sing disaranake | 100mm nganti 200mm |
| Paket | siji pemanas nganggo siji kothak |
| Werna | ireng, putih, kuning |
| Ukuran standar Pemanas Keramik Inframerah 1. 60*60mm2. 120mmx60mm3. 122mm x 60mm 4. 120mm*120mm5. 122mm*122mm6. 240mm * 60mm 7. 245mm * 60mm Kanthi Termokopel tipe K utawa J | |
Pemanas inframerah keramik kasusun saka konduktor termal resistif sing dipasang kanthi lengkap ing bahan keramik sing cocog. Amarga dipasang kanthi lengkap ing keramik, energi sing diasilake dening konduktor termal bisa ditularake menyang bahan ing sakubenge, sing nyegah konduktor termal saka panas banget lan uga ngluwihi umur layanane. Bahan sing digunakake kanggo masang konduktor termal kudu diisolasi lan duwe panyerepan lan radioaktivitas sing apik ing kisaran radiasi inframerah sing wis ditemtokake. Kanggo nyukupi syarat iki, pemanas inframerah keramik bisa digawe kanthi macem-macem bentuk geometris.
Awak utama saka bantalan pemanas inframerah keramik digawe saka keramik, sing nggunakake bagean saka permukaan minangka permukaan radiasi lan nggabungake koil pemanas. Kanggo pemanas inframerah keramik, termokopel uga bisa dipasang ing posisi sing cedhak karo konduktor termal.
1. Pelat Pemanas Keramik Inframerah dudu struktur tahan banyu, mula aja nganti kena lenga, banyu, lan partikel plastik sajrone panyimpenan lan instalasi kanggo nyegah bocor.
2. Sadurunge dipasang, priksa manawa posisi instalasi wis konsisten karo spesifikasi Pemanas Keramik Inframerah listrik lan apa voltase panggunaan wis konsisten.
3. Nalika masang, Pemanas Keramik Inframerah kudu dipasang rapet karo awak sing digawe panas, lan permukaan awak sing digawe panas kudu rata lan lengkap, tanpa fenomena sing ora rata.
4. Nalika nggunakake Bantalan Pemanas Keramik Inframerah, aja nganti ketukan banter utawa tabrakan karo barang atos sing nyebabake keramik pecah, kawat tahan paduan sing kapapar mengaruhi umur operasi.
5. Yen pelat Pemanas Keramik Inframerah ditemokake ngasilake warna ireng gosong ing permukaan sawise digunakake, iki nuduhake yen panas lan pembuangan panas saka awak sing digawe panas ora seimbang, lan kudu diatur kanthi tepat wektu kanggo nyegah kobong.
Sadurunge pitakon, kirim spesifikasi ing ngisor iki:
1. Ngirim gambar utawa gambar asline marang kita;
2. Ukuran, daya, lan voltase pemanas;
3. Syarat khusus pemanas.
Kontak: Amiee Zhang
Email: info@benoelectric.com
Wechat: +86 15268490327
WhatsApp: +86 15268490327
Skype: amiee19940314












